7. šahovski turnir

Vabljeni na 7. šahovski turnir na OŠ Brezovica. Turnir bo potekal v sredo, 16. 5. 2018, v šolski jedilnici od 16.00 do 19. ure. Udeležite se ga lahko vsi zainteresirani. Več informacij pa v priloženem razpisu.

7.turnir-razpis

Rezultati 6. šahovskega turnirja

Na 6. turnirju OLM je zmagal Denis Vah, ki je še utrdil svoje vodstvo v skupni uvrstitvi. Tokrat je zablestel Luka Stanar, ki je delil 2. – 4. mesto in bil na koncu četrti. Zelo napeta borba bo tudi za šolsko prvenstvo. Prepričljivo vodi Val Vodnik, bo pa še huda borba za uvrstitev med prve tri na šolskem prvenstvu, saj se je Luka Stanar čisto približal tretjeuvrščenemu, lanskemu prvaku Šole, Krištofu Selanu.

6. turnir

Skupni vrstni red

Rezultati z ekipnih državnih prvenstev dečkov do 9 in do 12 let

V soboto, 14. 4., je Murski Soboti potekalo državno prvenstvo v šahu za učence do 9 let; v nedeljo, 15. 4., pa je v Kozjem potekalo državno prvenstvo v šahu za učence do 12 let. Obeh tekmovanj so se udeležili tudi učenci OŠ Brezovica in POŠ Notranje Gorice.
Rezultati ekipnega državnega prvenstva do 9 let:
Ekipa OŠ Brezovica je osvojila odlično 3. mesto in ponovila lanski rezultat. V igri je bilo še več, če ne bi v zadnjem krogu doživeli dveh bolečih porazov.
Vrstni red:
1. OŠ Dolenjske Toplice         19,5 točk,
2. OŠ Jurija Dalmatina Krško  18,5 točk,
3. OŠ Brezovica                       18   točk.
Nastopilo je 38 ekip. OŠ Brezovica je nastopila v naslednji postavi:
1. Val Vodnik       6,5 točke iz 9 partij,
2. Lovro Malovrh  6 /9,
3. David Štembal  5,5/9,
4. Gašper Sever    5,5/9.
V kategoriji dečkov do 12 let je OŠ Brezovica osvojila med 22 ekipami osvojila 9. mesto in za 6 mest izboljšala lansko 15. mesto.
Vrstni red:
1. OŠ Jurija Dalmatina Krško 11 meč točk (21 točk),
2. OŠ Šmarje 1                       10 meč točk (18,5),
3. OŠ Petrovče                       10 meč točk (18)
9. OŠ Brezovica                      8 meč točk (15,5).
OŠ Brezovica je nastopila v naslednji postavi:
1. Val Vodnik       4,5 točk iz 7 partij,
2. Luka Stanar     3,5 točke iz 7 partij,
3. Krištof Selan    2,5 točke iz 6 partij
4. David Štembal  5 točk iz 7 partij,
5. Gašper Pregl    0  točk iz 1 partije.
Vsem udeležencem čestitamo za dosežek in za pogum pri pridobivanju dragocenih izkušenj iz velikih tekmovanj.

6. turnir OLM v šahu

Objavljamo razpis 6. turnirja Osrednjeslovenske lige mladih, ki bo v sredo, 18. aprila 2018, ob 16:00 uri v jedilnici OŠ Brezovica pri Ljubljani. Vabljeni tudi šahisti, ki ne obiskujete krožka.

6.turnir-razpis