MEDVEDKOV BRALNI NAHRBTNIK

Medvedkov bralni nahrbtnik je nahrbtnik za vso družino. Namenjen je seveda branju in druženju ob knjigi.

Vsak teden zamenja lastnika in z njim odpotuje domov. V nahrbtniku otroci najdejo malega plišastega medvedka, medvedkov zvezek in knjige, ki smo jih skrbno izbrali skupaj z gospo knjižničarko v naši šolski knjižnici na POŠ Notranje Gorice. Nekaj knjig je namenjenih otrokom, nekaj mamicam in očkom.

Otroci skupaj s starši pregledajo, prelistajo in tudi berejo knjige. V priloženi medvedkov zvezek otroci vpisujejo svoje vtise in mnenja o izboru knjig, o dogodivščinah ob branju ali kaj se jim je najbolj vtisnilo v spomin. Ilustrirajo najlepše prizore iz pesmic ali zgodbic.

Ob koncu leta je medvedkov zvezek zbirka krasnih zapisov in ilustracij, ki izražajo naklonjenost otroški književnosti.